Skip to main content

Ako sa objednať na tetovanie?

Objednávky na tetovanie prijímam e-mailom. V správe mi napíš, o aké tetovanie máš záujem, kam by si ho chcel/a na tele umiestniť, poposielaj mi prípadné referencie a môžeš mi napísať aj ako zvykneš mať čas v bežné pracovné dni, aby som sa ti pokúsil nájsť termín, ktorý ti čo najviac vyhovuje. V prípade, že nemáš jasnú predstavu o motíve, môžeš si vybrať niečo z mojej voľnej tvorby, ktorej sa pravidelne venujem.

Mám viacero otázok a potrebujem poradiť, môžem sa na teba obrátiť aj ked neviem, čo presne chcem?

Samozrejme, od toho som tu. Všetky konzultácie mám zdarma. S mojimi viac ako 10 ročnými skúsenosťami ťa budem vedieť usmerniť, kreatívne ti pomôcť s dizajnom a samozrejme aj poradiť ti umiestnenie, veľkosť alebo farebnosť. Neváhaj sa mi ozvať – takéto konzultácie sú zväčša na 15-20 minút. Rád si na teba nájdem čas!

Urobíš mi akékoľvek tetovanie?

Venujem sa špecifickému štýlu – old school prípadne traditional, ktorý si roky budujem. Je postavený na jednoduchších líniách, prepálenejších tieňoch a obmedzenej palete farieb. S ohľadom na to, že základom týchto motívov sú rovné a čisté línie, viem ti vyhovieť s požiadavkou aj na geometriu, nápisy, prípadne čokoľvek linkované. Samozrejmosťou je aj ázia, nakoľko ide o technicky identickú tvorbu a takýchto projektov mám za sebou viacero. Mimo mojej tvorby sa venujem blackworkom a teda čierneniu väčších plôch. Nevenujem sa štýlom ako je realistika, trash polka, akvarel, mikrorealizmus prípadne dotwork a i.

Koľko to stojí?

Minimálna cena tetovania je 60 eur. Cenu viem vždy špecifikovať podľa tvojej požiadavky, hodinovú sadzbu nemám. Pýtať sa na cenu tetovania je ako otázka – koľko stojí auto. Tetovanie môže byť väčšie alebo menšie, detailnejšie alebo jednoduchšie, farebné alebo čiernobiele a netreba zabúdať na to, že treba zohladniť aj jeho umiestnenie – napríklad taký krk či rebrá sa tetujú výrazne zložitejšie a pomalšie ako predlaktie či lýtko. Vždy pred tetovaním ti poviem cenové rozmedzie, v ktorom sa budeme pohybovať v závislosti od umiestnenia tetovania a veľkosti, ktorú spolu vyberieme na mieste – napríklad 100-120 eur. Ty sa tak budeš vedieť zariadiť a nestane sa, že ťa s cenou prekvapím.

Ako sa starať o nové tetovanie?

Starostlivosť o tetovanie závisí od zvoleného spôsobu hojenia a tvojej pokožky, preto ti všetko vysvetlím osobne po tetovaní. V prípade, že máš počas hojenia akékoľvek otázky, dostaneš na mňa kontakt, aby si ma mohol/mohla kontaktovať s čímkoľvek.

Je tetovanie bezpečné?

Všetky pigmenty, ktoré používam podliehajú prísnej regulácii EÚ a sú kupované od oficiálnych distribútorov, rovnako ako všetok spotrebný materiál použitý počas tetovania. Všetko, čo nie je jednorázové sa dôsledne chemicky aj mechanicky čistí a následne sterilizuje, preto ti viem v prípade potreby ukázať aj výsledky testov funkčnosti sterilizátora, ktoré vykonávam minimálne raz ročne. Tetovanie nebolo v histórii nikdy bezpečnejšie, ako je dnes.

Vegan friendly?

Väčšina štandardných pigmentov sú vegan friendly, až na niektoré, ktoré obsahujú napríklad farbivo karmín. To však neplatí o spotrebnom materiáli ako sú krémy, mydlá, emulzie a iné. Počas mojej práce používam výhradne prvotriedny spotrebný materiál a farby, ktoré sú vegan friendly / bez živočíšných prísad aj s ohľadom na moje osobné presvedčenia.

Môžem prísť s doprovodom?

Na tetovanie je potrebné, aby si prišiel sám/prišla sama. Je to tak z viacerých – praktických dôvodov:

  • Tetovanie je zdĺhavý proces a miestnosť na tetovanie je oddelená od verejnej časti – spolu teda nebudete aj tak a doprovod bude 3 hodiny ľutovať, že tam šiel.
  • V štúdiu je často pohyb a snažíme sa v prospech pohodlia každého z nás minimalizovať počet ľudí, ktorí tam nemusia byť.
  • Výber motívu či jeho umiestnenie je čisto o diskusii medzi tebou a mnou – ty máš predstavu, ja ťa usmerním tak, aby to dobre vyzeralo a zároveň, aby som ti vyhovel. Názor tretieho človeka na to, čo budeš mať na svojom vlastnom tele nepotrebujeme.
  • Pokiaľ prídete spolu “na výlet” a nie ste z Košíc, tvoj kamoš či kamoška môžu využiť čas napríklad prechádzkou po meste či návštevou zaujímavých podnikov alebo kultúrnych podujatí, kým tetovanie prebehne.
  • V prípade, že doprovod potrebuješ v rámci zdravotných problémov typu úzkosti, panické ataky a pod., určite sa budeme vedieť dohodnúť – len mi napíš a nejak to už vymyslíme.

Kde môžem nájsť tvoju voľnú tvorbu?

So zverejňovaním mojich voľných motívov mám dlhodobo problém, pretože jej je veľa a strácam sa v tom, čo už je a čo nie je zverejnené. Najlepšie je prísť si ju prelistovať osobne do štúdia. Aby ti neunikla moja nová voľná tvorba, môžeš sa prihlásiť na odber noviniek a raz mesačne odo mňa dostaneš medzi prvými všetky voľné motívy, ktoré som za posledný mesiac nakreslil.

Páči sa mi tvoj motív, no už si ho tetoval. Môžem si ho dať aj ja?

Každý motív tetujem len raz, s výnimkou tých, ktoré sú označené ako limitless. Pokiaľ sa ti páči tetovanie, ktoré som už robil, neváhaj sa mi ozvať. Ja ti ten motív nakreslím nanovo prípadne v ňom pozmením niektoré prvky tak, aby nešlo o identický dizajn. Výhodou je aj to, že tetovanie môžeš chcieť na iné miesto a preto ho viem pripraviť tak, aby anatomicky sedelo na miesto, ktoré si si vybral/a.

Nie je tu odpoveď, ktorú hľadáš?

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok ma neváhaj kontaktovať na mojej e-mailovej adrese prípadne instagrame.